مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۴۰۱/۱۱/۰۳

فرماندار جیرفت:

پوشش گیاهی نقش مهمی در جلوگیری از فرسایش خاک دارند

دکتر احمد بلند نظر از جنگلها به عنوان پشتوانه کشاورزی و عامل افزایش تولیدات گیاهی هستند

پوشش گیاهی نقش مهمی در جلوگیری از فرسایش خاک دارند

دکتر احمد بلند نظر از جنگلها به عنوان پشتوانه کشاورزی و عامل افزایش تولیدات گیاهی هستند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جیرفت

ظهر امروز دکتر احمد بلند نظر فرماندار شهرستان جیرفت در گفتگو با مدیر بخش جنگل‌کاری و جنگلداری اداره کل منابع طبیعی جنوب کرمان و مدیریت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان با اشاره به اینکه پوشش گیاهی از مسایل حیاتی در مدیریت منابع خاک بشمار می رود.گفت امروزه یکی از عوامل شدت بیابانزایی نبود پوشش گیاهی است

فرماندار جیرفت اضافه کرد که پوشش گیاهی با سایه انداختن بر محیط خشک بیابان مانع از تبخیر شدید آب می شود. و تقریباً 3 درصد بارانهای کره زمین را جنگلها ایجاد می کنند.

دکتر احمد بلند نظر با بیان اینکه اطراف فرودگاها کمربند سبز ایجاد می کنند تا از سروصدای ناشی ازهواپیماها جلوگیری کنند. افزود ایجاد کمربند سبز دراطراف شهر ها از نفوذ بادها و گرد و غبار جلوگیری می کند و امروزه در هر برنامه ریزی شهری ایجاد پارکها وکمربند سبز از اصول شهر سازی بشمار می رود.

وی جنگل‌کاری را سبب ایجاد  پناهگاه انواع حیوانات و حفظ گونه های درختی برشمرد و گفت جنگل ها در تولید خاک و نگهداری از خاک و ثبات آن گیاهان نقش اصلی دارند.

نماینده عالی دولت در شهرستان جیرفت جنگل را باعث جلوگیری از سیلابهای وسیع و فرسایش خاک در واقع حفاظت از آب و خاک که مایه حیات و خاک بستر حیات ذکر کرد 

دکتر احمد بلند نظر از جنگلها به عنوان پشتوانه کشاورزی و عامل افزایش تولیدات یاد کرد و گفت: آب رود خانه ها که در نواحی جنگلی جریان دارند ،حاوی مواد آلی غنی هستند. زیرا آب باران باعبور این مناطق که حاوی مواد غذایی است به زیرزمین رفته یا از روی آن عبور کرده و به زمینهای کشاورزی می رسند.


منبع : فرمانداری جیرفت


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲