مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۴۰۱/۰۷/۰۶

۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای تامین آب شرب پایدار

آب شرب سه روستا در بخش اسماعیلی پایدار میشود

عملیات اجرایی طرح تامین آب آشامیدنی پایدار سه روستای جیرفت آغاز شد

جیرفت - ایرنا - فرماندار جیرفت گفت: عملیات اجرایی طرح تامین آب آشامیدنی پایدار سه روستای بخش اسماعیلی این شهرستان با ۲۲۰ خانوار شامل ۷۵۰ نفر جمعیت، از روز دوشنبه مورخ ۴ مهر ماه آغاز شد.

احمد بلندنظر روز دوشنبه در حاشیه آغاز عملیات اجرایی طرح تامین آب آشامیدنی پایدار سه روستای بخش اسماعیلی جیرفت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش بینی می شود به منظور تامین آب آشامیدنی پایدار روستاهای حیدرآباد، لطف آباد و شهید دلیری این شهرستان ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز باشد که منابع مالی آن تامین شده و پیمانکار این طرح از امروز کار خود را آغاز کرده است.

وی تاکید کرد: همچنین سایر روستاهای شهرستان جیرفت که با تنش آبی مواجه هستند طی برنامه های مدون مورد بررسی قرار گرفته اند تا طی دوره های زمانی معینی آب آشامیدنی پایدار برای این مناطق نیز تامین شود.

بلندنظر با بیان اینکه تاکید دولت بر ایجاد زیرساخت ها از جمله تامین آب آشامیدنی است یادآور شد: تامین آب پایدار در مناطق موجب کاهش مهاجرت به شهرها از سوی روستاییان به عنوان تولیدکننده منابع غذایی کشور می شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از راههای حفظ و افزایش تولید، حمایت از تولیدکنندگان است تصریح کرد: جیرفت یکی از مناطق مهم در تولید محصولات کشاورزی و غذایی است و رفع نیاز روستاییان در راستای حفاظت از تولید اهمیت دارد.

فرماندار جیرفت با اشاره به بازدید از روستاهای بخش اسماعیلی شامل حیدرآباد، لطف آباد و شهید دلیری تصریح کرد: در این بازدید ضمن آشنایی و احاطه بیشتر بر مشکلات با مردم این مناطق نیز گفت و گو کردیم.


منبع : فرمانداری جیرفت


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲