مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۴۰۱/۰۵/۰۲

ائمه جمعه نقش مهمی در ترویج فرهنگ اخلاق مداری در امور اجرایی دارند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جیرفت فرماندار جیرفت گفت: ائمه جمعه نقش بسزایی در رفع مشکلات منطقه و ترویج فرهنگ اخلاق مداری در امور اجرایی دارند.

احمدبلندنظر با اشاره به پنجم مرداد سالروز اقامه نخستین نماز جمعه ،بر اهمیت جایگاه نماز جمعه تاکید کرد و افزود: ائمه جمعه می توانند مسئولان را در خدمت رسانی بهتر به مردم یاری کنند.
وی ضمن تبریک فرارسیدن سالروز اقامه اولین نماز جمعه به ملت ایران اسلامی بویژه مردم ولایتمدارشهر دارالولایه (جیرفت شهیدپرور) تصریح کرد: برگزاری نخستین نماز جمعه در کشور در روز پنجم مرداد ماه ۱۳۵۸ هجری شمسی به عنوان نخستین نماز جمعه در ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به امامت مرحوم آیت‌الله سیدمحمود طالقانی در دانشگاه تهران بود.
وی ادامه داد: آیت‌الله طالقانی این نماز جمعه را در بحبوحه درگیری‌های گروهک‌ها به فرمان امام‌خمینی (ره) برای ایجاد انسجام در بین مردم مسلمان ایران اقامه کرد.
وی گفت: اکنون بعد از گذشت ۴۳ سال از اقامه نخستین نماز جمعه در کشور، نماز جمعه در شهرها و مناطق مختلف کشور برگزار می‌شود.
نماینده عالی دولت در شهرستان جیرفت گفت: نماز جمعه به عنوان یکی از مهمترین پایگاه های مذهبی، سیاسی و فرهنگی کشور و میعادگاه وحدت مردم شریف و مسلمان ایران در دفاع از حریم نظام است.
وی تصریح کرد: نماز جمعه در طول تاریخ اسلام، همواره از مهم‌ترین نمادهای هم‌بستگی مسلمانان شناخته می‌شده است.
وی اظهار داشت: نماز جمعه نقش بسزایی در ترویج فرهنگ دینی و اسلامی در سطح جامعه داشته است.
 فرماندار جیرفت گفت: ائمه جمعه در شهر ها و مناطقی که در آن ها نماز جمعه اقامه می شود، نقش بسزایی در رفع مشکلات منطقه و همکاری با مسئولان دارند.
بلندنظر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله طالقانی(ره) و تبریک سالروز اقامه اولین نماز جمعه را برفعالان عرصه میعادگاه نماز جمعه بویژه نماینده محترم ولی فقیه در جیرفت، گفت: حجت الاسلام تارم همواره منشا خیر و برکت برای این شهرستان بوده است.
وی افزود: خطیب جمعه جیرفت همواره در گسترش و ترویج فرهنگ اخلاق مداری، وحدت و همراهی در امور اجرایی و عمومی شهرستان تلاش های بیشماری را انجام داده است.
 
*روابط عمومی فرمانداری شهرستان جیرفت*
 


منبع : فرمانداری جیرفت
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲