مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۹/۱۱/۰۸

استاندار کرمان پس از افتتاح کارخانه مس کاتد در ساردوئیه جیرفت در جمع خبرنگاران؛

مشوق های سرمایه گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته لحاظ می شود

در سفر ۲۵ دی ماه استاندار کرمان به شهرستان جیرفت، کارخانه مس کاوان اطلس کارمانیا با تولید سالانه ۹۰۰ تن کاتد در منطقه ساردوئیه افتتاح گردید.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، دکتر علی زینی‌وند  پنجشنبه ۲۵ دی ماه به شهرستان های جیرفت و عنبرآباد سفر کرد.

در آغاز این سفر و استقبال فرماندار جیرفت، نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت جنوب استان از استاندار کرمان، کارخانه مس کاوان اطلس کارمانیا با تولید سالانه ۹۰۰ تن کاتد و ۴۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری و اشتغال ۴۰ نفر به بهره برداری رسید.

همچنین عملیات اجرایی فاز فلوتاسیون ۲۰ هزار تنی این کارخانه نیز با ۳۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری و اشتغال ۱۰۰ نفر و ۲۰ هزار تن ظرفیت تولید سالانه آغاز شد‌.

دکتر علی زینی وند استاندار کرمان در این مراسم، حوزه جنوب استان را قطب کشاورزی برشمرد که طی سالهای گذشته اقدامات خوبی نیز در آن شکل گرفته و بر اجرای طرح‌های مکانیزه راستای تقویت کشاورزی منطقه تاکید کرد.

وی افزود: صنعت فرآوری در محل مزارع باید ممزوج شده و ارزش افزوده کشاورزی را بالا ببرد.

استاندار کرمان گفت: ظرفیت قطب جدید صنعتی در جنوب استان وجود دارد و برای تحقق این امر، کارگاه های کوچک مقیاس با افراد متخصص کمک کننده خواهند بود.
 
زینی‌‌وند تهیه و اجرای پیوست‌های زیست محیطی را در صنایع در دست اجرا لازم دانست و بیان داشت: دستگاه ها ملزم به ایجاد زیرساختها در کوتاه‌ترین زمان ممکن هستند تا در آینده با چشم اندازی قابل پشی‌بینی این منطقه را به قطب صنعتی تبدیل کنیم.

وی همچنین از اعمال مشوق‌های سرمایه گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم خبر داد و گفت: حداکثر ظرفیت را برای سرمایه گذاری در این مناطق از جمله معافیت مالیاتی و .... اعمال می کنیم.

استاندار کرمان به توافق با ایمیدرو برای ایجاد زیرساختهای منطقه و کاهش هزینه سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: به همه دستگاه‌های صدور مجوز و استعلام گیرنده تاکید کرده ایم که در کوتاه ترین زمان به پاسخ‌ها جواب دهند.

مروجی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان نیز گفت: در ادامه طرح های توسعه صنایع معدنی جنوب کرمان، ۵۳ جواز تاسیس با ۴۵۰۰ نفر اشتغال طی دو سال آینده بهره‌برداری خواهد شد.

وی همچنین از در دست اقدام بودن ۵ طرح کوچک مقیاس مس در جنوب استان خبر داد.
 
 

منبع : فرمانداری جیرفت


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲