مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
استقرار شهرک صنعتی جنوب کرمان نیاز ضروری منطقه است
۱۳۹۵/۱۰/۱۵

معاون سیاسی واجتماعی فرمانداری جیرفت:

استقرار شهرک صنعتی جنوب کرمان نیاز ضروری منطقه است

استقرار شهرک صنعتی جنوب کرمان نیاز ضروری منطقه است لذا امیدواریم این مهم انجام شود.

نادر ملایی طی نشستی با معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی، مدیرکل شهرک های صنعتی استان کرمان و جمعی از مسئولان محلی گفت:استقرار شهرک صنعتی جنوب کرمان نیاز ضروری منطقه است لذا امیدواریم این مهم انجام شود.

ملایی افزود: 581 واحد صنعتی در دو شهرک صنعتی شماره یک و دو شهرستان جیرفت فعالیت می کنند و شهرک صنعتی شماره یک شامل 100 هکتار و شهرک شماره دو شامل 600 هکتار می باشد.
وی بیان کرد: در این دو شهرک صنعتی یکهزار و 250 نفر مشغول به کار هستند و با توجه به استقبال بخش خصوصی پیگیر راه اندازی شهرک شماره سه جیرفت هستیم.
وی گفت: درخواست تسهیلات، افزایش قیمت زمین، شارژ ماهیانه، نبود زیرساخت گاز و فاضلاب از جمله مشکلات صاحبان صنایع در این شهرک های صنعتی است.
معاون فرماندار جیرفت به ساخت و ساز مسکونی در شهرک صنعتی شماره یک اشاره کرد و گفت: باید از ساخت و سازهای مسکونی در این محدوده ها جلوگیری شود.
وی افزود: 745 طرح خرد اقتصادی با بیش از 179 میلیارد ریال اعتبار از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید در این شهرستان عملیاتی و اجرایی شده است.
ملایی گفت: طرح مثلث توسعه اقتصادی استاندار کرمان به عنوان نمونه ای خوب در زمینه اجرای اهداف طرح اقتصاد مقاومتی است که از آن الگوبرداری می شود.
وی بیان کرد: برای نهادینه کردن فرهنگ اقتصاد مقاومتی در جامعه نیاز به همکاری اصحاب رسانه، ائمه جمعه و جماعات و مردم داریم که باید به میدان عمل وارد شوند.
جنوب کرمان با حدود یک میلیون نفر جمعیت از هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبار جنوب، کهنوج، قلعه گنج و منوجان تشکیل شده است.
جنوب کرمان علاوه بر توان تولید بالای انواع محصولات باغی و زراعی در بخش معدن و صنعت نیز دارای قابلیت های فراوان است و تلفیق بخش صنعت و کشاورزی به منظور توسعه صنایع تبدیلی از نیازهای این منطقه است.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی  نیز در این نشست گفت: 64 درصد خوشه های کسب و کار کشور در دولت تدبیر و امید ایجاد شده و این نشان از توجه دولت به توسعه کسب و کار برای ایجاد اشتغالزایی و توسعه در کشور است.

غلامرضا سلیمانی روز سه شنبه در نشست خوشه کسب و کار جنوب استان کرمان افزود: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای برای راه اندازی خوشه کسب و کار دارد و این را در عمل نشان داده است.

وی تصریح کرد: در خوشه کسب و کار روابط بین تولید، تحقیق و توسعه و سیستم بانکی به شکل نظام مند برقرار است تا شاهد پیشرفت در آن بخش باشیم.
وی گفت: نیروی انسانی بزرگترین سرمایه است ولی باید این نیرو آموزش های لازم را فرا گیرد تا شاهد عملکرد خوب آن در جامعه باشیم.
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی افزود: آموزش های فنی و حرفه ای فرصت خوبی برای آموزش به افراد جامعه است که باید از این فرصت بخوبی استفاده کرد و دوره های مهارتی در کنار آموزش ها قرار گیرند تا در عمل شاهد یادگیری افراد آموزش دیده باشیم.
وی بیان کرد: دولت تدبیر و امید از شهریور امسال تا سال آینده 160 هزار نفر را آموزش می دهد تا نیروهای متخصص پرورش یابند.
وی ادامه داد: از آغاز اجرای این طرح تاکنون 67 هزار نفر آموزش های لازم مهارتی را فرا گرفته اند و مابقی تا شهریورماه سال آینده آموزش می بینند.
سلیمانی گفت: طبق پیش بینی دولت امسال 25 درصد باید افزایش صادرات داشته باشیم لذا دولت با روحیه جهادی پیگیر انجام این مهم است.
وی افزود: خوشه ها با فعالیت جهادی و روحیه اقتصاد مقاومتی می توانند نقش مهمی در زمینه صادرات محصول به خارج از کشور داشته باشند.
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات منطقه جنوب کرمان در زمینه صادرات محصولات کشاورزی عدم تناسب تولید با نیاز بازار است که باید تولید براساس بازار هدف برنامه ریزی شود.
وی بیان کرد: سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی آمادگی هر گونه همکاری در زمینه آموزش و تامین خدمات و کالاهای مورد نیاز را به خوشه کسب و کار جنوب کرمان دارد.
وی با اشاره به نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: دولت در این زمینه فعالیت های خوبی انجام داده و یکی از طرح های دولت در این زمینه طرح تسهیلات روستایی با نرخ 4 درصد می باشد که به مجلس ارایه شده است.


منبع : روابط عمومی فرمانداری جیرفت
بازدید : ۱۲۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲